• Uncalı Mahallesi 23. Cadde (Çamlık Caddesi), Altıngül Konakları Sitesi NO:105/B, 07100 Konyaaltı/Antalya
  • info@kilikyadental.com

Kilikya Dental Smile Center Clinic - Antalya

Di̇ş Protezleri̇

Diş Protezleri

Diş Protezleri

Protez diş tedavisi, eksik dişlerin görünümünü ve işlevini eski haline getirmek için sabit ve çıkarılabilir diş restorasyonlarının kullanımını içeren diş hekimliği alanıdır. Protetik diş tedavileri fonksiyonel veya kozmetik nedenlerle yapılırlar. Dişlerin, diş etlerinin ve yüzün diğer bölgelerinin doğal görünümünü ve işlevini eski haline getirmek için tasarlanmıştır. Bunun yanında eklem problemleri ile de ilgilenen bir bölümdür. Diş eksiklikleri ile meydana gelen estetik kayıplar, yeme problemleri ve konuşma zorluklarına, yapılan gerek sabit gerek hareketli protezlerle çözüm sunulur.

 

  1. Tam Diş Protezleri → 

Tam diş protezi, damaklı diş protezi olarak da bilinen ağızda dişlerin olmadığı durumlarda yapılan, alt ve üst damaklara oturan protezlerdir.

 

 

  • Hassas Bağlantılı Diş Protezleri

 

Çok sayıda diş eksikliğinin olduğu ve sabit protezler ile tedavi yapılamadığı durumlarda uygulanan diş protezi tipidir. Dişlerde hazırlanan yuvalara oturan gizli tutucularından dolayı halk arasında ‘çıtçıtlı protezler’ olarak da bilinir.

 

  1. Kancalı Diş Protezleri → 

Parsiyel (kancalı) diş protezleri, sabit protez uygulanamayan durumlarda yapılan protezlerdir. Dişsiz bölgenin önündeki dişe protez, kanca ile tutunduğu için kancalı protez olarak da isimlendirilir.