• Uncalı Mahallesi 23. Cadde (Çamlık Caddesi), Altıngül Konakları Sitesi NO:105/B, 07100 Konyaaltı/Antalya
  • info@kilikyadental.com

Kilikya Dental Smile Center Clinic - Antalya

Di̇ş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma ev tipi ve ofis tipi olmak üzere iki çeşide ayrılır. Ofis tipi beyazlatma otuz dakika içinde gözle görülür bir fark oluştururken, ev tipi beyazlatmada bu fark en az bir hafta içinde oluşur. Ofis tipi uygulamalar mutlaka hekim kontrolünde yapılmalıdır. Diş beyazlatma işleminin kalıcı olması için hekimin tecrübesi, kullanılan materyal ve cihaz büyük önem taşır. Ayrıca beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenlere hastanın uyması da oldukça önemlidir.

Zoom diş beyazlatma nedir?

Klinik ortamında gerçekleştirilen ve Philips tarafından geliştirilmiş özel bir Mavi Led kullanılan diş beyazlatma sistemidir.

Zoom beyazlatma nasıl uygulanır?

Zoom diş beyazlatma; klinik ortamında başlayan ve ev ortamında devam eden “kombine” olarak adlandırılan bir diş beyazlatma sistemidir.

Hastanın, beyazlatma uygulanacak dişleri sistemin içerdiği aparatlarla izole edilir. Philips’in mavi LED sistemi ile 15’er dakikalık üç set halinde toplamda 45 dakikada klinik ortamında zoom beyazlatma tedavisi sağlanır. Devamında ağız ölçüsü alınarak beyazlatma plakları hazırlanır, beyazlatma jeli ve hassasiyet ihtimaline karşı hassasiyet giderici jelleri ile hastaya evde tedavi devamlılığı için teslim edilir.

Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Zamanla renk değişimi olması beklenen bir şeydir. Ortalama 2-3 senelik bir etki süresi belirtilse de, bu süre kişinin beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı gibi faktörlerle değişir. Tekrarlanabilen bir işlem olduğundan, koyulaşma olduğunda seans tekrarlanabilir.

İşlem Sonrasında Hassasiyet Olur Mu?

Çok ciddi olmayan hassasiyetler oluşabilir. Bu da birkaç gün içerisinde geçebilecek niteliktedir.

Diş Beyazlatma, Diş Yüzeyindeki Lekeleri Çıkarmakla Aynı İşlem Midir?

Aynı işlem değildir. Dişin dış yüzeyindeki bu lekeler, renklenmeler diş beyazlatma öncesinde mutlaka temizlenir.

Diş Beyazlatma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Sigara kullanımı azaltılmalıdır. İşlem sonrasında bir saat boyunca bir şey yiyip içilmemeli ve 10 gün süresince çay, kahve, asitli içecekler, renkli içecek (şalgam, meyve suyu, kırmızı şarap vb.) ve gıdalardan (salçalı, koyu soslu yiyecekler, renkli meyveler vb.) uzak durulmalıdır. Aksi takdirde renk değişimi gözlenir. Uyarılara ne kadar fazla uyulursa, beyazlık o derecede uzun süre muhafaza edilir.