• Uncalı Mahallesi 23. Cadde (Çamlık Caddesi), Altıngül Konakları Sitesi NO:105/B, 07100 Konyaaltı/Antalya
  • info@kilikyadental.com

Kilikya Dental Smile Center Clinic - Antalya

Ortodonti̇

Ortodonti

Ortodonti

Ortodonti, dişlerdeki çapraşıklıkları, çene kemiklerinin birbirleri ile pozisyonlarını inceleyen ve bu konulardaki mevcut sorunları tedavi eden diş hekimliği uzmanlık dalıdır.

Ortodontik tedavi:

  • Dişlerin ve çenenin hizalanması, hastanın zaman içerisinde yaşayacağı kapsamlı diş ve eklem rahatsızlıklarını engelleyebilir.
  • Ciddi çene problemlerinde, koruyucu ortodontik tedaviler ileride gelişebilecek çene operasyonlarını önleyebilir.

Ortodontik tedavi ile yüz estetiği ve dudak pozisyonu iyileştirilebilir. Ortodonti tedavisi dişlerin sadece düzeltilmesinin yanı sıra, çene ve dudak estetiği açısından da oldukça önemlidir.

 

Ortodontik tedaviye başlamadan önce diğer tüm tedavilerin (dolgu, çekim, diş eti tedavisi vs.) bitmiş olması gerekmektedir. Bu süreçte hekiminiz, çürük risk analizinizi yapıp gerekli koruyucu tedaviler için sizi yönlendirecektir.

 

Tedavi süresi her hastanın ortodontik problemine göre değişiklik gösterir. Genellikle 8 ay ile 30 ay arasında değişen bir periyotta devam edebilir. Diş teli tedavi süresi hekimin bilgisine, özenine ve hastanın işbirliğine bağlıdır.

Ortodontik tedavi ile dişlerin düzeltilmesi her yaşta mümkündür. Tedavi öncesi klinik muayene ile detaylı bir kişisel planlama yapılarak erişkinlerde de diş telleri uygulanabilir