• Uncalı Mahallesi 23. Cadde (Çamlık Caddesi), Altıngül Konakları Sitesi NO:105/B, 07100 Konyaaltı/Antalya
  • info@kilikyadental.com

Kilikya Dental Smile Center Clinic - Antalya

Импилантная Терапия

  • Anasayfa
  • Импилантная Терапия
Импилантная терапия

Импилантная терапия

Diş implantları ağızda eksik dişlerin yerine çene kemiği içerisine yerleştirilen, diş kökünü taklit eden insan vücuduyla uyumlu ve genelde titanyumdan yapılma vidalardır.

İmplantlar, doğru bakımları yapıldığında doğal dişler gibi ömür boyu kullanılabilir. Diş kaybından kısa süre sonra implantlar yapılmalıdır. Erken tedavi sayesinde çene kemiğinde kayıplar gelişmez ve kısa sürede sağlıklı dişlere sahip olunur. 

Klasik protez yöntemlerine alternatif olan implantlar, sabit ve hareketli tedavi seçeneklerine sahiptir. Özellikle tek diş kayıplarında, kayıp dişin komşuluğundaki dişlerin hazırlanmasına ihtiyaç duyulmadan diş boşluğu implant yardımı ile kapatılarak sabit protez tedavisi yapılmaktadır. Diş kaybının fazla olduğu durumlarda ise implant tedavisi hareketli protez yerine sabit protez seçeneğine sahiptir.  Total protezlerin en büyük problemi olan protezin ağızda hareket etmesi sorunu da implantlar sayesinde ortadan kalkar.

Immediate (aynı gün) implant tedavisi kimlere uygulanabilir?

Aynı gün implant tedavisi, çekilecek dişte herhangi bir akut enfeksiyon yoksa, kemik yapısı ve yoğunluğu yeterli ise hemen hemen herkese uygulanabilir. Çekilecek dişin çevre dokulara hasar vermeden dikkatlice çekilmesi gerekir. Travma oluşturmadan yapılan çekim, yerleştirilecek implantın başarı oranını arttırır.

Hangi Durumlarda İmplant Yapılmaz?

Bazı sistemik rahatsızlıklar dental implant uygulamalarına engel olabilmektedir. Tedavi için başvurulan hekime sağlık durumunuz hakkında detaylı bilgi verilmelidir.

Sigara Kullanan Kişiler Dental İmplant Yaptırabilir mi?

Yapılan birçok çalışmada sigaranın implant ile kemik bütünleşmesini engellediği kanıtlanmıştır. Sigara içen bireylerde, implantın düşme olasılığı normalden 2-3 kat daha yüksektir.

İmplant Uygulanırken Ne Kadar Ağrı Hissedilir?

Cerrahi bir işlem olan implant operasyonundan önce sadece işlem yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Operasyon öncesinde reçete edilen ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir kişisel ağız bakımı gereklidir.

Dental implantların İnsan Vücuduna Zarar Verme İhtimali Var Mıdır? 

Dental implantlar titanyumdan üretilmektedir. İnsan vücuduna uyumlu olan titanyum, herhangi bir alerji risk ve toksik barındırmayan metaldir.

Dental İmplantlar Uzun Ömürlü müdür?

Dental implantın ömrü doğal dişler gibidir. Standart ağız ve diş bakımı iyi yapıldığı sürece çok uzun yıllar kullanılır.